45. Zlot Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian (PRPI) to ważne, jubileuszowe, spotkanie polskich indianistów. Tym razem spotykamy się w Starych Dębkach za Warszawą, w dniach 17 – 24 lipca 2022 r.

Po prawie dwuletniej przerwie wywołanej pandemią (w 2020 r. Zlot się nie odbył, w 2021 r. Zlot się odbył przy ograniczonej frekwencji), spotykamy się pełni nadziei na lepszą przyszłość. Nas, Indianistów, i nas, Polaków.

Jednym z elementów tego jubileuszowego Zlotu będzie 18. Bieg Na Rzecz Ziemi, drugi w tym roku, który od dziewięciu lat przemierza polskie szlaki kontynuując dzieło Dennisa Banksa i Sacred Run. W poprzednich latach na zlotach PRPI odbywały się Biegi Pamięci, podczas których wspominaliśmy tych Indianistów, Indian i duchowych biegaczy, którzy odeszli z ziemskich szlaków. W tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować kolejną, oficjalną edycję Biegu Na Rzecz Ziemi.

Tym razem, odwiedzając Treblinkę, niemiecki nazistowski obóz zagłady, chcemy – nawiązując do 8. Biegu startującego w listopadzie 2016 r. z Oświęcimia, z terenu obozu Auschwitz-Birkenau – po raz kolejny pomodlić się o pokój na Ziemi, szczególne myśli kierując ku umęczonej Ukrainie. Między częścią marszową a biegową (informacja organizacyjna poniżej) będziemy wspominać Dennisa Banksa, SkyHawka, Pete’a Lone Elka, Emmetta Eastmana i innych bliskich naszemu sercu indiańskich nauczycieli i inspiratorów.

Biegniemy nie dla wyników i rekordów, biegniemy dla Ziemi, dla przyjaciół, z przesłaniem pokoju i pamięci o innych.

Informacja organizacyjna:
Bieg Na Rzecz Ziemi, organizowany podczas 45. Zlotu PRPI (w poniedziałek 18 lipca) będzie miał dwie części: marszową i biegową.
Zacznie się na terenie Zlotu, przy Głównym Ogniu, ceremoniałem otwarcia ok. godz. 14.00 i wyjściem grupy marszowej, która przemierzy 16 km do Treblinki – jednego z niemieckich obozów zagłady.
Tam przed 18.00 dotrą samochodami uczestnicy grupy biegowej.
Tam też dojdzie do spotkania dwóch grup – marszowej i biegowej – modlitw w intencji ofiar wojny.
Następnie rozpocznie się część biegowa tą samą trasą powrotną na teren Zlotu.
Planowe zakończenie Biegu nastąpi ok. 19.30 przy Głównym Ogniu.
Wszystkich chętnych, którzy zechcą wspomóc organizacyjne Bieg – pomagając przewieźć grupę biegową do Treblinki i zabierając stamtąd uczestników grupy marszowej, zapraszamy do kontaktu z Markiem Nowocieniem, Markiem Długoszem lub Krzysztofem M. Mączkowskim.
Z góry dziękujemy za pomoc!