W dniach 16 – 24 lipca 2022 r. w Starych Lipkach odbędzie się jubileuszowy 45. Zlot Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian.

Wakacyjne zloty PRPI to jedna z najstarszych form aktywności polskich indianistów. Spotykamy się w różnych częściach Polski w gronie osób zafascynowanych różnymi aspektami kultur indiańskich Ameryki Północnej, choć są wśród nas i tacy, którzy więcej uwagi poświęcają narodom tubylczym Ameryki Środkowej i Południowej.

Podczas zlotów polscy indianiści wymieniają się swoją wiedzą, doświadczeniem, pasjami i wspomnieniami. Organizowane są m.in.: letnie Pow Wow, prelekcje, warsztaty rękodzielnicze, opowieści indiańskich legend, pokazy filmów i zdjęć. Od paru lat ekipa Biegu Na Rzecz Ziemi inicjuje „indiańskie bieganie” – w tym roku na Zlocie odbędzie się 18. Bieg Na Rzecz Ziemi.

Organizatorami tegorocznego Zlotu są Monika E.Doktorska i Smyk Smykowski.

Wszelkie informacje dotyczące Zlotu są publikowane na FB pod linkiem: https://www.facebook.com/XLV-Zlot-PRPI-Stare-Lipki-16-24072022-110540471472127

****

Opłaty zlotowe na obecnym Zlocie kształtują się następująco:

****

Przebywając na terenie Zlotu trzeba pamiętać o zasadach postępowania. Zostały one spisane już lata tema w formie „Etykiety zlotowej”. Nie są one trudne do spełnienia, ani zbyt surowe, ale ułatwiają pobyt wszystkim zainteresowanym.

****

Osoby, które potrzebują pomocy przy rozstawianiu tipi są proszone o zgłoszenie takiego zapotrzebowania na Bramie Zlotu.

****

Informacja o 18. Biegu Na Rzecz Ziemi:
Najbliższy Bieg Na Rzecz Ziemi, organizowany podczas 45. Zlotu PRPI (w poniedziałek 18 lipca) będzie miał dwie części: marszową i biegową.
Zacznie się na terenie Zlotu, przy Głównym Ogniu, ceremoniałem otwarcia ok. godz. 14.00 i wyjściem grupy marszowej, która przemierzy 16 km do Treblinki – jednego z niemieckich obozów zagłady.
Tam przed 18.00 dotrą samochodami uczestnicy grupy biegowej.
Tam też dojdzie do spotkania dwóch grup – marszowej i biegowej – modlitw w intencji ofiar wojny.
Następnie rozpocznie się część biegowa tą samą trasą powrotną na teren Zlotu.
Planowe zakończenie Biegu nastąpi ok. 19.30 przy Głównym Ogniu.
Wszystkich chętnych, którzy zechcą wspomóc organizacyjne Bieg – pomagając przewieźć grupę biegową do Treblinki i zabierając stamtąd uczestników grupy marszowej, zapraszamy do kontaktu z Markiem Nowocieniem, Markiem Długoszem lub Krzysztofem M. Mączkowskim.
Z góry dziękujemy za pomoc!

****
Informacje organizacyjne, program Zlotu, informacje porządkowe są na bieżąco publikowane na facebookowej stronie Zlotu pod adresem:
https://www.facebook.com/XLV-Zlot-PRPI-Stare-Lipki-16-24072022-110540471472127/ – zapraszamy do zainteresowania się nimi.

DO ZOBACZENIA NA ZLOCIE 🙂