Zapraszam do lektury Polskiej Księgi Pamiątkowej 15. Biegu Na Rzecz Ziemi. Niech będzie miłą pamiątką po naszej duchowej / wirtualnej łączności w Kręgu Biegaczy i Maszerujących.

Pandemia covida spowodowała, że po raz pierwszy w historii Biegu Na Rzecz Ziemi nie spotkaliśmy się na zwyczajowej trasie Biegu w gronie wszystkich uczestników, a biegliśmy i szliśmy rozproszeni w całym kraju.

Dzięki temu – szukając pozytywnych stron tej sytuacji – idea Biegu dotarła w miejsca, w których jeszcze nie byliśmy i umożliwiła uczestnictwo wielu nowym osobom. A było nas – biegnących i idących – przeszło 120 osób!

Uczestnictwo tak wielu osób spełniło przesłanie tej edycji Biegu: nieść nadzieję tym, którzy gorzej niż inni przeżywają ten trudny czas. Za każdy piękny uśmiech, słowo, gest i pozdrowienie wyrażane przez nas wszystkich samym sobie serdecznie dziękuję. Dziękuję za wszystkie intencje, które nieśliście na szlakach – sami, rodzinnie, w gronie przyjaciół.

Pamiętając o ludziach, nie zapomnieliśmy o Ziemi i jej ochronie – co w czasach zmian klimatycznych i wielkich zobowiązań ludzkości wobec własnego domu urasta do rangi wielkiego wyzwania. Obrońcy Ziemi też potrzebują naszego duchowego wsparcia. Jesteśmy wierni przesłaniu Dennisa Banksa, założyciela Świętego Biegu, którym nas zainspirował, który powiedział w 1995 r.: Za sto lat ludzie będą was podziwiać, a oczy ich napełnią się łzami, kiedy wspomną dumną grupę młodych ludzi, którzy zainicjowali największe przedsięwzięcie na świecie dla ratowania naszej Matki Ziemi…

Za tę duchową, wirtualną, wspólnotę wszystkich uczestników 15. Biegu Na Rzecz Ziemi, za wejście każdego nowego uczestnika do Kręgu Biegaczy i Maszerujących, za dołączenie do kręgu Biegu Na Rzecz Ziemi, który zaczął się, trwa i nigdy się nie kończy serdecznie dziękuję.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam – w imieniu swoim i całego zespołu Biegu Na Rzecz Ziemi.
Krzysztof Mączkowski
i zespół Biegu:
Anna B.Peichert
Marek Nowocień
Dariusz Lipecki
Marek Długosz
Bartosz Stranz

PS. Serdeczne podziękowania dla Anny B.Peichert za ostateczną wersję naszej Księgi.

Polska Księga Pamiątkowa 15. Biegu Na Rzecz Ziemi jest do pobrania:

Polska Księga Pamiątkowa 15. Biegu Na Rzecz Ziemi