Zapraszamy na ogólnopolski Bieg Na Rzecz Ziemi w dniach 9-11 kwietnia, 2021 r.!

Wiosenna edycja Biegu Na Rzecz Ziemi zwyczajowo odbywa się przy okazji wiosennego Pow Wow, o którym wiemy, że w tym roku się nie odbędzie.

Zapraszamy więc do odmiennej niż dotąd edycji Biegu Na Rzecz Ziemi, która nie odbędzie się w jednym miejscu, a odbędzie się w całej Polsce.

W dniach 9-11 kwietnia pobiegnijmy i pospacerujmy wszędzie tam, gdzie będziemy – w miejscach, gdzie mieszkamy, pracujemy i odpoczywamy.

Przypominamy, że dwoma uprawnionymi formami uczestnictwa w Biegu Na Rzecz Ziemi jest bieg i marsz.

Wspólnym hasłem jest BIEGNIEMY I IDZIEMY DLA NADZIEI

Spotykamy się u progu wiosny, czasu ponownych narodzin Natury do życia, odrodzenia nas samych, czasu nadziei na lepsze jutro. Jednorazowy bieg, marsz czy spacer nie odnowią naszego życia na pstryknięcie, ale mogą być dobrym początkiem odnowy. Mamy szansę zmierzać polskie szlaki w duchowej wspólnocie ze wszystkimi przyjaciółmi, rodziną i znajomymi, których nie widzieliśmy długie miesiące, a może i lata.

Pobiegnijmy i pójdźmy w intencjach naszych bliskich, rodzin, obrońców środowiska, by nadzieja była dla nich zawsze światłem na drogach ich życia. Bądźmy razem!

Anna B. Peichert, uczestniczka kilku edycji Sacred Run i współorganizatorka Biegu Na Rzecz Ziemi, wspomina: W słowniku indiańskich biegaczy nie ma słów: rywalizacja, osiągnięty czas, ilość kalorii, ranking miejsc czy czasów. Często wygląda to tak, że długa trasa jest dzielona na wiele osób, z których każda deklaruje swój wkład w daną intencję poprzez kilometry, jakie jest w stanie przebiec. Z jednej strony takiego działania jest wielkie ekologiczne przesłanie, czyli uczenie ludzi szacunku do Ziemi i wszystkich jej zasobów. A z drugiej strony każdy biegacz, zanim zakończy swój odcinek, niesie w sercu modlitwę w jakiejś lub czyjejś intencji.

****

Wszystkich uczestników zapraszamy do zamieszczania swoich zdjęć oraz informacji o swoim udziale w Biegu (kto, kiedy, gdzie) na Facebooku, na stronie wydarzenia, bądź wysyłania ich na adres biegnarzeczziemi@gmail.com. Po zakończonym Biegu stworzymy wspólny pamiątkowy album 15. Biegu Na Rzecz Ziemi!